Soutěž Mladý zahrádkář: Rostliny máme v malíku

03/06/2024
Základní škola

Tato nejrozsáhlejší a nejstarší vědomostní soutěž z oboru zahrádkářství nadchne všechny milovníky botaniky, květin a pěstování. A takové nadšence máme i na naší škole. 22. května měli možnost otestovat si svoje znalosti. 


Soutěžní klání, pořádané Českým svazem zahrádkářů se konalo ve Staré Boleslavi.


Děti se zde musely úspěšně prokousat řadou testových otázek a zvládnout poznávačku rostlin, které mají své místo na zahrádce. Jednalo se například o pivoňku, větvičku rybízu, rododendron, květ černého bezu apod. Bylo vidět, že soutěžící se v tématu orientují velmi dobře. 


Umístění dětí z Palachovky na soutěži Mladý zahrádkář


Starší žáci (kategorie 7.-9.třída)

zvítězila Magdaléna Bulová (8.A)  


Dále z naší školy v kategorii soutěžili: Eliška Rejfková, Lukáš Šubrt, Karolína Broušková, Sofia Mališková a Jan Sven Gardavský


Mladší žáci (kategorie 4.-6.třída)

zvítězil Marek Drahoš (4.D) 


Dále z naší školy v kategorii soutěžili: Barbora Galová, Martina Mrázová, Pavlína Šlajsová, Izabela Plachá, Sebastian Soták


Nejmladší žáci

zvítězil Matěj Vaník. (3.C)


Dále z naší školy v kategorii soutěžil: Oliver Dražil


Moc všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy! 


Pro žáky zde byly připravené drobné dárky v podobě semínek a také malé občerstvení.  


Vítězové postupují do celostátní kola, které se bude konat v Brně.


Soutěž Mladý zahrádkář

Byla poprvé vyhlášena už v roce 1977. Nejprve se uskutečnila na místní úrovni a v roce 1981 se pak sjela soutěžní družstva z 12 okresů na celostátní soutěži. Klání probíhá každoročně a je určeno žákům středních a základních škol. Cílem je podpořit zájem dětí o přírodní vědy, botaniku, ochranu přírody a krajiny. Soutěž rozvíjí znalosti a dovednosti v těchto oborech a propojuje nabyté vědomosti v systému základního školství s praxí. Soutěž též rozvíjí nadání mladých talentů a napomáhá s volbou jejich dalšího studijního a odborného zaměření. Více o soutěži ...


„Radost z květin za oknem…
Není to jenom radost z té krásy a něžnosti, ale taky radost z úspěchu při pěstování.“

Karel Čapek