Obnovená tradice školních olympiád

13/06/2024
Základní škola

Žáci a žákyně základních škol z Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi se utkali v atletických disciplínách na stadionu v Houštce. Po letech zde proběhla letní olympiáda.


V pondělí 10. a v úterý 11. června se na atletickém stadionu v Houštce konala školní olympiáda, na které změřily své síly děti z místních základních škol. Soutěžilo se ve sprintu na 60 a 300 metrů, ve štafetách 4x60 metrů, ve skoku do dálky a v hodu míčkem. Akce se zúčastnili žáci naší školy, stejně jako sportovci ze ZŠ Na Výsluní a ZŠ Stará Boleslav.


‚‚Z Palachovky bylo vybráno 43 sportovců, někteří atleti ale bohužel z důvodu nemoci nemohli závodit. A tak se v den her musela ještě narychlo měnit startovní listina,‘‘ komentuje dění před soutěžním kláním paní učitelka Jana Vencová. 


Program Letní olympiády byl slavnostně zahájen v pondělí v 8:45, kdy atlety na ovál přivedli vlajkonoši z vyšších ročníků. 


Při zahajovacím ceremoniálu promluvily paní Mgr. Jaromíra Stránská, ředitelka ZUŠ Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, a paní PhDr. Jana Sládková Filipčíková, vedoucí Odboru školství Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Pan starosta Petr Soukup popřál soutěžícím hodně štěstí a zdůraznil důležitost fair play. Vyjádřil také přání, aby se z této akce stala tradice s účastí dalších škol.


V pondělí soutěžili žáci 1. stupně, zatímco v úterý je na stadionu vystřídali žáci 2. stupně. 


Celé klání bylo slavnostně zakončeno v úterý odpoledne vyhlášením vítězů v Letním kině Houštka. Atmosféra zde byla výjimečná také díky hudebnímu doprovodu FF BANDík a ZUŠ Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.


Atleti 1. stupně naší školy se umístili takto:

60m sprint

 • dívky 1. místo Julie Kašparová
 • hoši 2. místo Jakub Kedroň

Skok do dálky

 • Atletická přípravka dívky 2. místo Karolína Vyroubalová
 • Atletická přípravka hoši 2. místo Filip Kubínyi
 • Ml. žáci 1. místo Matyáš Nekolný
 • Ml. žáci 2. místo Jaroslav Chmelík

Hod kriketovým míčkem

 • Atletická přípravka dívky 2. místo Sofie Honzátková
 • Ml.žákyně 1. místo Nela Němečková
 • 3. místo Kristýna Živná
 • Ml.žáci 3. místo Jaroslav Chmelík

Běh na 300m

 • Atletická přípravka dívky 1. místo Julie Kašparová
 • 3. místo Stella Lukáčová
 • Ml.žáci 1. místo Jan Kočka

Štafeta 4x60m

 • Ml.žáci 2. místo: Benoni Otakar, Kočka Jan, Copák Matyáš, Kašpar Jan
 • Ml.žákyně 2. místo: Lukáčová Julie, Malá Adina, Procházková Lucie, Prokopová Sofie
 • Atletická přípravka hoši 3. místo: Kubínyi Filip, Kedroň Jakub, Dorn Matyáš, Seidl Kryštof
 • Atletická přípravka dívky 3. místo: Kašparová Julie, Kunová Natálie, Lukáčová Stella, Vítková Evelína

Výsledky starších žáků včetně podrobné výsledkové listiny naleznete ZDE


FOTO: FB Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, pedagogové naší školy